A konferencia programja

XXI. Energetika-Elektrotechnika – ENELKO és 
XXX. Számítástechnika és Oktatás – SzámOkt 
Online Multi-konferencia

2020. október 10., szombat
10:00 órától

 

Szervező:

  • Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Társaság
  • Energetika-Elektrotechnika és Számítástechnika Szakosztályai

 

Társszervezők:

  • Magyar Energetikai Társaság (MET), Budapest
  • Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Marosvásárhelyi Kar

 

A konferencia elnökei:

  • Dr. Szabó Loránd,
    az EMT Energetika-Elektrotechnika Szakosztályának elnöke,
    az ENELKO konferencia elnöke
  • Dr. Sebestyén-Pál György,
    az EMT Számítástechnika Szakosztályának elnöke,
    a SzámOkt konferencia elnöke

 

A konferencia szervezőbizottsága:

  • Dr. Szabó Loránd, az ENELKO konferencia elnöke
  • Dr. Sebestyén-Pál György, a SzámOkt konferencia elnöke
  • Dr. Domokos József, Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Marosvásárhelyi Kar
  • Tóth Ildikó, programszervező
  • Horváth Erika, pénzügyi felelős
  • Prokop Zoltán, programszervező és kiadványszerkesztő

 

 

Támogatók:

Támogatók

 

A konferencia rövid programja:

10:00         Konferencia megnyitó  http://meet.google.com/wwq-qiwd-rop
10:15         Visszatekintés az EMT elmúlt 30 évére
10:30         Plenáris előadások – ENELKO
11:30         Szünet
11:45         Plenáris előadások – SzámOkt
12:45         Cégbemutató – Valor Hungariae Zrt.
13:00         Ebédszünet

SzámOkt – II. terem, és  III. terem

14:00         Szekció-előadások 
15:40         Szünet
15:50         Szekció-előadások
17:30         SzámOkt konferencia zárása – II. terem

 

ENELKO – I. terem

14:00         Kis plenáris előadás
14:30         Szekció-előadások
15:30         Szünet
15:40         Szekció-előadások
17:00         ENELKO konferencia zárása

 

 

Plenáris előadások
http://meet.google.com/wwq-qiwd-rop

Energetika-Elektrotechnika Konferencia
Ülésvezető: Szabó Loránd

10:30      Péczely György, Takács Attila
ICG Stádium Kft., Szeged
Telepített rezgésdiagnosztika

11:00      Szász Csaba
Kolozsvári Műszaki Egyetem, Villamosmérnöki Kar
Bioinspiráció a mechatronikában

 

11:30       szünet

 

Számítástechnika és oktatás konferencia
Ülésvezető: Sebestyén-Pál György

11:45      Gál Zoltán
Debreceni Egyetem, Informatikai Kar
Szenzor kommunikációs folyamatok állapotadatainak neurális hálózat alapú elemzése

12:15      Vajda Tamás
Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Marosvásárhelyi Kar
Emberi mozgás követése és felismerése

Cégbemutató

12:45      Lőwy Daniel
Valor Hungariae Zrt., Budapest

Egyetlen magyar innováció se vesszen el!

 

Szekció-előadások

Energetika-Elektrotechnika Konferencia
I. terem

http://meet.google.com/wwq-qiwd-rop

Ülésvezető: Imecs Mária

Kis plenáris előadás

14:00      Jánky Péter Pál
Villamos gépek, aktuális és perspektivikus betekintés

Szekció-előadások

14:30      Balogh Diána, Szalai István
Elektroreológiai elasztomer korongok külső elektromos
tér hatására történő deformációjának vizsgálata

14:50      Decsi Péter, Szalai István
Alacsony frekvenciás AC szuszceptométer

mágneses folyadékok komplex szuszceptibilitásának mérésére

15:10      Guba Sándor, Horváth Barnabás, Molnár Gergely, Szalai István
Mágneses folyadékok melegedésének vizsgálata váltakozó mágneses térben

15:30       szünet

15:40      Csuzi Botond-István
A repülőterek energiahatékonysági elemzése

16:00      Csuzi István
Teljesen elektromos legyen az autóbusz avagy elég a Hybrid model is?

16:20      Ferencz János, Kelemen András, Imecs Mária
Hibrid energiatároló rendszer energiamenedzsmentje

16:40      Ferencz János, Kelemen András, Imecs Mária
Aktív párhuzamos hibrid energiatároló rendszer áramirányítóinak a szabályozása

 

Számítástechnika és oktatás konferencia
II. terem

http://meet.google.com/rai-hxyy-zga

Képfeldolgozás és mesterséges intelligencia
Ülésvezető: Kilián Imre

14:00      Kovács Attila, Brassai Sándor Tihamér
Intelligens ágens alapú humanoid robot vezérlés

14:20      Bustya Balázs, Hammas Attila
Többrétegű perceptron típusú neuronháló FPGA áramkörön való megvalósítása

14:40      Zoltán Czakó, Gheorghe Sebestyen, Anca Hangan
Potenciális COVID-19 fertőzés automatikus felismerése hagyományos véranalízis alapján

15:00      Kilián Imre
Csevegőrobotok. Az ITSy-Bitsy modell

15:20      Fejér Norbert, Antal Margit
Egérdinamika alapú felhasználó azonosítás mély neurális
hálók segítségével

15:40      szünet

Informatikai alkalmazások
Ülésvezető: Molnár László

15:50      Molnár László, Domokos József, Módy István
Epilepsziás rohamok állapotainak detektálása egér-agyhullámokból

16:10      Molnár Szilárd, Tamás Levente
Összehasonlítás a 2D-s és 3D-s Tárgyfelismerő technikák között a robot navigációban

16:30      Boleraczki Miklós, Fodor Dénes
Robotmegfogó szerkezet optimális kialakítása additív gyártáshoz

16:50      Ferencz Katalin, Domokos József
Ipari IoT szolgáltatások és nyílt forráskódú rendszerek áttekintése

17:10      Patka Zsolt-András, Szántó Zoltán
Vírus terjedésének tanulmányozása szimulált robotrajokkal

 

Számítástechnika és oktatás konferencia
III. terem

http://meet.google.com/cac-ofgp-vbt

Számítástechnika és oktatás
Ülésvezető: Kaczur Sándor

14:00      Kaczur Sándor, Kaló Péter
Népesedési világnap – Java EE esettanulmány

14:20      Kaczur Sándor
Címkefelhő generálása – Java esettanulmány

14:40      Krankovits Melinda, Kallós Gábor
Alternatív életutak a felsőoktatásban

15:00      Kádek Tamás, Biró Piroska
A távolléti oktatás hatásai a ProgCont rendszerre

15:20      Kovács Lehel István
Micro:bitek, robotok és drónok az oktatásban

15:40       szünet

Ülésvezető: Vásárhelyi József

15:50      Vásárhelyi József
Digitális rendszerek gyakorlat, amikor minden kötél szakad...

16:10      Kis Szilvia-Krisztina, Szántó Zoltán
Jelenlétkezelő alkalmazás

16:30      Balázs Patrícia, Kósa Márk, Pánovics János
Megoldáskereső algoritmusok programozása Racket nyelven

16:50     Tóth Péter
SZIKRA: Hibrid agilis módszertan

 

Figyelem!

Az időpontok romániai (kelet-európai) időzónának megfelelően vannak megadva.